Zapraszamy na Dni Żarnowa i Dożynki Gminne w dniach 1-2 września 2012 roku

Dodano: czwartek, 16 sierpnia 2012

Wójt Gminy Żarnów informuje, że w dniach 01 – 02 września 2012 roku organizowane jest gminne święto – VIII DNI ŻARNOWA. Od lat główną ideą przyświecającą organizatorom jest integracja i aktywizowanie mieszkańców, promocja lokalnej przedsiębiorczości, kultywowanie bogatej historii i tradycji 1000-letniego Żarnowa i całej Ziemi Żarnowskiej. Dni Żarnowa to festyn rodzinny, na który przez cały rok czeka się z radością i utęsknieniem. Nasze lokalne święto inauguruje sesja popularno – naukowa „Ocalić od zapomnienia – historia i tradycja na Ziemi Żarnowskiej”.

Z doświadczeń ubiegłych lat wynika, że społeczeństwo popiera organizację kolejnych edycji gminnego święta i jest zainteresowane różnorodnością programu. Ubiegłoroczny festyn był rekordowy, zgromadził znacznie więcej ludzi niż w latach poprzednich, bowiem w Żarnowie organizowano Dożynki Gminno – Powiatowe. Godnym podkreślenia jest fakt, iż Mszę Świętą Dożynkową celebrował Biskup Radomski Henryk Tomasik. Ponadto, wspólnie z TVP3 Łódź i Radiem Plus podjęliśmy się wówczas organizacji koncertu charytatywnego na rzecz ofiar nawałnicy, która nawiedziła Naszą Gminę w dniu 14 lipca 2011 roku. Główną gwiazdą tego koncertu był powszechnie znany zespół „Lombard”.

W bieżącym roku gwiazdami festynu będą m.in. Wasyl Junior – Cygańskie Gwiazdy, Etna, Novator, Blue Box i Free Form. Bardzo serdecznie na to nasze lokalne święto zapraszamy…

  Strony internetowe grup muzycznych: ETNA, BLUE BOX, FREE FORM