Zapraszamy na pokaz filmu „Złączyć się z narodem” w bibliotece w Skórkowicach

Dodano: środa, 19 lutego 2020

Od października 2017 roku w Skórkowicach mieszka rodzina repatriantów z Kazachstanu. Zamieszkanie polskiej rodziny repatriantów z Kazachstanu było jednym z najważniejszych wydarzeń w historii Naszej Gminy i do tej pory stanowi powód do dumy nie tylko dla władz samorządowych, ale i mieszkańców Skórkowic. Ta wyjątkowa uroczystość spowodowała, iż przybyli do nas m.in. przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP i innych władz państwowych. Partnerami tego przedsięwzięcia była „Fundacja 12 gwiazd”, która na potrzeby kampanii społecznej „Pomóżmy Polakom powrócić do Ojczyzny”, zrealizowała film „Złączyć się z narodem”. Organizatorzy zachęcają do przybycia na spotkanie z nami, aby obejrzeć wyjątkowy film o potomkach polskich zesłańców mieszkających do dziś w Kazachstanie.

Zapraszamy zatem na profesjonalny pokaz filmu „Złączyć się z narodem”, który odbędzie się w niedzielę, 23 lutego 2020 roku o godz. 15.00 w bibliotece w Skórkowicach, ul. Przedborska 26.

Film opowiada o prawdziwym życiu Polaków zesłanych w latach 1936 – 1938 do Kazachstanu. Posiada również wątek religijny, ponieważ to dzięki wierze Polacy przetrwali ponad 80 lat deportacji. Film trwa 70 minut, a po spotkaniu odbędzie się dyskusja na temat repatriacji i prezentowanych w filmie treści. Wstęp jest bezpłatny! Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

kliknij, aby powiększyć…