Zapraszamy na Regionalny Festyn Kół Gospodyń Wiejskich w Miedznej Murowanej

Dodano: piątek, 24 czerwca 2022

W niedzielę, 26 czerwca 2022 roku o godz. 13.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miedznej Murowanej w Gminie Żarnów, nad zalewem na rzece Wąglance , rozpocznie się Regionalny Festyn Kół Gospodyń Wiejskich, połączony z Dniem Dziecka `2022. Będzie to wielkie wydarzenie promocyjne, będące jednocześnie inauguracją sezonu turystycznego `2022 w Miedznej Murowanej. Naszą imprezę swoją obecnością zaszczyci liczne grono parlamentarzystów, a także wysocy przedstawiciele Rządu RP i władz samorządowych województwa łódzkiego.

Festyn odbywać się będzie pod patronatem Posła na Sejm RP Roberta Telusa i Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera, a jego organizatorami są Fundacja Dar dla Potrzebujących, Starostwo Powiatowe w Opocznie i Gmina Żarnów. Patronatem honorowym nasz festyn objął Henryk Kowalczyk – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Partnerami festynu są m.in. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa i Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, a patronat medialny sprawują Radio Plus Radom, Radio Parada, Radio Łódź, Telewizja Polska / Oddział Łódź, Radio Fama i portal małopolska.pl.

Program festynu jest bardzo bogaty i różnorodny. Po pokazie kulinarnym Łukasza Konika i wystąpieniach okolicznościowych zaproszonych gości, odbędą się występy zespołów ludowych i rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, w którym udział biorą dwa koła z Naszej Gminy – KGW „Żarnowianie” w Żarnowie i KGW w Miedznej Murowanej. Zaplanowano koncerty gwiazd – zespołu „Odpoczno”, zespołu disco – polo „Bajera” i zespołu góralskiego „Turnioki”.

Naszym lokalnym, rodzimy akcentem będzie występ wspaniałego zespołu taneczno – wokalnego z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarnowie, prowadzonego przez Marka Jaworskiego i Anetę Baran. Zespół  A. M. BAND WTZ ŻARNÓW zaprezentuje bardzo atrakcyjny program „Na góralską nutę”, a jego występ planowany jest na początku festynu (ok. godz. 13.15 – 13.30).

Profesjonalna Scena plenerowa będzie zlokalizowana na terenie trawiastym, tuż za plażą i parasolami trzcinowymi, w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika, wzdłuż którego stanie kilkadziesiąt namiotów promocyjnych i wystawienniczych. Organizatorzy przygotowali wiele miejsc siedzących dla zainteresowanych. Będą również namioty promujące wieprzowinę i produkty zbożowe, w ramach zorganizowanych kampanii „Polska wieprzowina na polskich stołach” i „Naturalne i zdrowe produkty zbożowe”. Uzupełnieniem imprezy będzie bardzo bogato wyposażone i – co najważniejsze – bezpłatne wesołe miasteczko dla dzieci, a także punkty gastronomiczne.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Miedznej Murowanej w niedzielę, 26 czerwca 2022 roku. Liczne atrakcje i wspaniała zabawa – gwarantowane.

W załączniku – plakat promocyjny i mapa części Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miedznej Murowanej, m.in. z zaznaczonymi miejscami dla kół gospodyń wiejskich, wystawców i miejscami parkingowymi.

Kliknij, aby powiększyć…

Festyn KGW, Miedzna Murowana `2022

Mapa Festynu KGW, Miedzna Murowana 2022

Miedzna Murowana (29)

Miedzna Murowana (13)

Miedzna Murowana (1)

Miedzna Murowana (3)

Miedzna Murowana (11)