Zapraszamy na wystawę prac malarskich i wernisaż poplenerowy w Domu Kultury

Dodano: niedziela, 03 stycznia 2016

Wójt Gminy Żarnów serdecznie zaprasza na Wernisaż poplenerowy VIII pleneru malarskiego pn. „Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej – NATURA ECO ART. – Spotkajmy się w Powiecie Opoczyńskim!”. Wystawa odbędzie się dnia 07 stycznia 2016 roku (czwartek) o godzinie 1030 w Domu Kultury w Żarnowie, ul. Opoczyńska 5.

Podczas pokazu przedstawionych zostanie ponad 70 prac wykonanych na płótnie, ukazujących piękno i folklor powiatu opoczyńskiego malowanych przez artystów z kraju oraz z zagranicy. Oficjalnymi gośćmi wernisażu będą: dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim, główny pomysłodawca pleneru malarskiego – Andrzej Cieślik, komisarz pleneru oraz instruktor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie – Agata Andrzejewska.

VIII edycja otwartego międzynarodowego pleneru malarskiego odbyła się w dniach od 29 czerwca do 5 lipca 2015 roku na terenie powiatu opoczyńskiego, a jego organizatorami byli: Miejski Dom Kultury w Opocznie, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego, Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim, Łódzki Dom Kultury, Stowarzyszenie Związek Gmin i Powiatów Regionu Łódzkiego, Starostwo Powiatowe w Opocznie, Starostwo Powiatowe w Pabianicach, Gmina Opoczno, Gmina Sławno, Gmina Żarnów, Gmina Białaczów, Gmina Drzewica, Gmina Mniszków, Gmina Poświętne, Gmina Paradyż, Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy, Gminny Ośrodek Kultury w Sławnie, Nadleśnictwo Opoczno oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
w Opocznie.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!