Zapraszamy na XVIII Dni Żarnowa i Gminne Święto Plonów w Żarnowie (27/28 sierpnia 2022 r.)

Dodano: poniedziałek, 22 sierpnia 2022

Dni Żarnowa

W sobotę, 27 sierpnia i w niedzielę, 28 sierpnia 2022 roku, odbędą się XVIII Dni Żarnowa i Gminne Święto Plonów `2022.

W sobotę, 27 sierpnia 2022 roku o godz. 17.00 w Domu Kultury w Żarnowie odbędzie się kolejna edycja Żarnowskich Spotkań z Historią. Rozpocznie ją skromna uroczystość odsłonięcia niewielkiego monumentu, który stanął obok wejścia do Domu Kultury. Nadano mu nazwę „Orzeł wolności”, a jego wzniesienie upamiętnia prawie 1000-letnią historię Żarnowa. Później odbędzie się główna część wieczoru, który będzie wernisaż malarski „Jestem stąd”, którego głównym bohaterem będzie artysta – malarz zamieszkały w Końskich, rodowity żarnowianin Łukasz Milak – Kalinowski. W żarnowskim Domu Kultury zaprezentuje kilka obrazów, których tematyka wiąże się z Jego miejscem pochodzenia – z prastarym Żarnowem. Jego obrazy nawiązują do bogatej historii naszego Żarnowa, dla artysty – wyjątkowej miejscowości. Podczas wernisażu przewidziano historyczną debatę na temat dziejów Żarnowa.

Na zakończenie sobotniego spotkania nastąpi podsumowanie ważnego wydarzenia, które miało u nas miejsce 29 i 30 lipca 2022 roku, kiedy gościliśmy w Żarnowie ekipę telewizyjną z programu TVP „Było, nie minęło” z redaktorem Adamem Sikorskim na czele, ale także poszukiwaczy historycznych artefaktów i pasjonatów historii ze Stowarzyszenia „Wizna 1939”. Zostaną zaprezentowane liczne fotografie oraz relacja z ich pobytu na Ziemi Żarnowskiej.

W niedzielę, 28 sierpnia 2022 roku o godz. 11.30 w kościele św. Mikołaja w Żarnowie, odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji rolników, która odprawi Proboszcz parafii, ks. kan. Grzegorz Zbroszczyk, Dziekan Dekanatu Żarnowskiego. Podczas Mszy Świętej zostaną poświęcone wieńce dożynkowe, przygotowane przez sołectwa. W niedzielę zaplanowano atrakcyjny blok imprez, które tradycyjnie odbędą się na placu targowym w Żarnowie. Tego dnia zaplanowano liczne akcenty folklorystyczne i artystyczne, będące godną oprawą dożynkową.

W programie zaplanowano występ zespołu ludowego „Kapela spod Diablej Góry” oraz przegląd muzycznych talentów z gminy Żarnów, corocznie gromko oklaskiwane przez rodzimą publiczność. Ze swoim bardzo ciekawym programem zaprezentują się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie i Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Klewie, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarnowie, pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu Senior – Wigor w Niemojowicach, a także podopieczni Powiatowej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Przystań” w Żarnowie.

Ponadto zaplanowano występ zespołu Archidea, a także muzyczne prezentacje utalentowanych artystów m.in. z Piotrkowa Trybunalskiego i Tomaszowa Mazowieckiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół EGO, który zaprezentuje energetyczne widowisko, będące połączeniem muzyki disco i tańca nowoczesnego. Mamy nadzieję, że pozytywna energia grupy i charyzma jej wokalisty, porwie tłumy fanów, tak jak to się dzieje na imprezach w całej Polsce. Autorskie piosenki zespołu, dynamiczna muzyka i zapadające w pamięć teksty, trafiają w gusta odbiorców w każdym wieku. Koncert zespołu Ego to nie tylko muzyka, to prawdziwe show, starannie przygotowane pod względem muzycznym i wizualnym. Wierzymy gorąco, iż będzie to muzyczno – taneczny spektakl, co da nam gwarancję udanej imprezy.

Na zakończenie niedzielnego festynu odbędzie się Dyskoteka pod gwiazdami, z udziałem bardzo znanego i powszechnie u nas lubianego zespołu MAREX Marka Jaworskiego.

Dla wszystkich uczestników XVIII Dni Żarnowa przygotowano liczne atrakcje: zabawy i konkursy, wesołe miasteczko, pokaz sprzętu bojowego jednostek OSP, catering i degustację regionalnego jadła, przygotowanego przez kilkanaście Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń z terenu Naszej Gminy. Podczas festynu będzie również okazja podziękować kilku grupom młodych piłkarzy KS Kasztelan Żarnów za awans do wyższych klas rozgrywkowych. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy na nasze lokalne święto!

Kliknij, aby powiększyć…

XVIII Dni Żarnowa `2022, plakat

Mapa Gminy Żarnów

Herb Żarnowa

Dni_Zarnowa_2021_ (133) Dni_Zarnowa_2021_ (156)