Bardzo serdecznie zapraszamy na Piknik Województwa Łódzkiego w Żarnowie

Dodano: wtorek, 24 maja 2022

W najbliższym czasie w Żarnowie czeka nas wielkie wydarzenie promocyjne o charakterze ogólnowojewódzkim, pełne licznych niespodzianek i atrakcji dla mieszkańców. Będzie nim Piknik Województwa Łódzkiego, który odbędzie się w piątek, 27 maja 2022 roku na placu targowym w Żarnowie (przy ul. Koneckiej i Źródlanej), w godzinach 13.00 – 20.00.

Piknik poprzedzi spotkanie z Marszałkiem Województwa Łódzkiego Grzegorzem Schreiberem w ramach cyklu „Porozmawiajmy w Łódzkiem”, które odbędzie się w Domu Kultury w Żarnowie o godz. 13.00.

W programie:

  • darmowe liczne atrakcje i zabawy dla dzieci i rodzin,
  • występy utalentowanych lokalnych artystów,
  • pyszny darmowy poczęstunek od Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Żarnów,
  • punkt informacji o Funduszach Europejskich.

Gwiazdą wieczoru będzie zespół TOPKY (powstały z powszechnie znanego zespołu Top Girls).

Pikniki Województwa Łódzkiego to seria imprez, na której każdy znajdzie coś dla siebie. Nie inaczej będzie w Żarnowie. Na uczestników imprezy czeka mnóstwo bezpłatnych atrakcji. Najmłodsi będą zachwyceni strefą zabaw, którą stworzą m.in. dmuchane zamki. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym do gustu przypadną natomiast występy lokalnych zespołów oraz pyszne jedzenie serwowane przez nasze rodzime Koła Gospodyń Wiejskich z Naszej Gminy. Swój kunszt artystyczny zaprezentują uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Klewie, uczestnicy Domu Dziennego Pobytu Senior – WIGOR w Niemojowicach i Warsztatów Terapii zajęciowej w Żarnowie, a także m.in. Józef Biniek ze Skórkowic.

Oprócz lokalnych wykonawców, na profesjonalnej scenie w Żarnowie wystąpi również gwiazda disco polo, którą będzie zespół TOPKY. Przed koncertem gwiazdy wieczoru wystąpi zespół MAREX Marka Jaworskiego. Te dwa koncerty gwarantują niepowtarzalną atmosferę. Zachęcamy zatem wszystkich do wspólnej zabawy…

Bardzo ważnym punktem każdego z Pikników Województwa Łódzkiego jest Strefa Funduszy Europejskich. Jeżeli ktokolwiek myśli o pozyskaniu dotacji z Unii Europejskiej np. na rozwój swej działalności gospodarczej, to lepiej nie może trafić. Dyżurujący eksperci podczas Pikniku Województwa Łódzkiego w Żarnowie, udzielą wszystkim informacji na wiele tematów, m.in. w jaki sposób założyć własną firmę oraz jak realizować projekt unijny. Wszystko oczywiście całkowicie bezpłatnie.

W ramach Strefy Funduszy Europejskich będzie działał również specjalny punkt dla obywateli Ukrainy. Dzięki skorzystaniu z niego Ukraińcy dowiedzą się, jak mogą szukać pracy na terenie województwa łódzkiego.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Naszej Gminy. W załączeniu – plakat.

Kliknij, aby powiększyć…

Piknik Województwa Łódzkiego - Żarnów

Herb Żarnowa

Herb województwa łódzkiego

Mapa Gminy Żarnów