Dni Żarnowa 2008

Dodano: środa, 17 września 2008

W dniach 5-7 września po raz czwarty zorganizowane zostały w Żarnowie „Dni Żarnowa” połączone z Dożynkami Gminnymi.

5  września – Wystawa fotograficzna przygotowana przez Centrum Fotografii Krajoznawczej z Łodzi zainaugurowała czwartą edycję gminnego święta – Dni Żarnowa. W sali narad Urzędu Gminy zaprezentowano wystawę „Piękna nasza Polska cała”, a wszyscy obecni mieli okazję uczestniczyć  w muzyczno – poetyckim spotkaniu z Witoldem Stawskim.

6 września, w sobotę  o godz.10.00 spod Szkoły Podstawowej w Żarnowie wyruszył rajd pieszy zorganizowany przez O/PTTK w Żarnowie.

Imprezę na placu Targowica rozpoczął program przygotowany dla najmłodszych przygotowany przez miejscowe szkoły. Z zaciekawieniem wysłuchano przedstawienia teatralnego „Szewczyk Dratewka” przygotowanego przez dzieci ze SP w Żarnowie. Z zaprzyjaźnionej Gminy Białaczów zaprezentowały się dziewczęta z miejscowego gimnazjum przedstawiając występy wokalne. Swój występ na głównej scenie dała też dęta orkiestra strażacka z Sulejowa.

O godz.17 miało miejsce wystąpienie Pani Wójt Gminy Żarnów Marii Morawskiej, która to oficjalnie otworzyła „Dni Żarnowa 2008

Dziewczęta z „Just The One” oraz „Endes Crash”( Gimnazjum  w Żarnowie)  szalejące na estradzie w następnym punkcie programu, zebrały wielkie brawa za autorskie układy tańca nowoczesnego.

Studio tańca „Tico” z Opoczna przedstawiło, licznie już zgromadzonym mieszkańcom Gminy Żarnów,  taneczna galę standardowa  i latynoamerykańską.

O godzinie 18:00  rozpoczęły się koncerty muzyczne. Jako pierwszy pojawił się na scenie młody i utalentowany zespół Gwardia.

Następnie, po raz drugi w historii obchodów święta gminy, zaprezentował się zespół z Wójcina – Negat.

O 20.00 rozpoczęło się największe wydarzenie muzyczne tego dnia, występ na żarnowskiej scenie gwiazdy wieczoru – wokalisty Łukasha.  Jest to jedna z czołowych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Zespół powstał w Jeleniej Górze w 2001 roku z inicjatywy Łukasza Harasimowicza, który właśnie tego sobotniego wieczoru, od razu „porwał” miejscową publicznością do zabawy   i  zaprezentowały podczas godzinnego koncertu wszystkie swoje najpopularniejsze utwory, m.in. „Chciałbym Ci powiedzieć”, „Tylko Ty”, „Twoja Gra”.

To nie był jeszcze koniec atrakcji sobotniej nocy. Zaraz po głównym koncercie zaprezentowała się rock`n`rollowa kapela Zoo, która została bardzo miło przyjęta przez publiczność bawiąca się tego dnia na święcie Gminy.

O godzinie 23 nad żarnowskim niebem rozbłysły sztuczne ognie. Pokaz pirotechniczny uświetnił tegoroczną imprezę, po czym na scenie nastąpiła całkowita zmiana muzycznego klimatu –  na party dance zaprosił owacyjnie przyjęty przez wszystkich fanów dyskotek – Dj  Crazy. Prezentowana przez niego muzyka królowała do 3 rano.

7 września – Niedziela zgodnie z programem obchodów Dni Żarnowa miała być dniem dożynkowym. I to widoczne było już w chwili rozpoczęcia uroczystej mszy w Kościele św. Mikołaja, uświetnionej oryginalnymi wieńcami dożynkowymi przygotowanymi przez mieszkańców gminy. Po uroczystościach religijnych wszyscy ich uczestnicy udali się  w ludowym korowodzie i przy dźwiękach strażackiej orkiestry dętej z Witowa na plac „Targowica”, gdzie miały miejsce tradycyjne  obrzędy z okazji Dożynek Gminnych. Po wręczeniu chleba Wójt Gminy Marii Morawskiej przez starostów dożynek Alicję Leśniewską  i Zdzisława Kaczmarka nastąpiło oficjalne otwarcie Dożynek Gminnych 2008. Goście zaproszeni zabrali głos,   a byli to m.in.: Pan Poseł na sejm RP Artur Ostrowski, przedstawiciele: Posła Roberta Telusa i Wicewojewody Łódzkiego Pani Krystyny Ozgi. Po zabraniu głosu przez zaproszonych gości, licznie zebranym mieszkańcom Gminy Żarnów zaprezentował się zespół ludowy  z Kozenina – „Kozenianka” a następnie zagrała strażacka orkiestra dęta  z Witowa ” i zatańczył zespół „Żarnowianie”. Na scenie wystąpili  również harcerze ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum       w Żarnowie. W trakcie trwania imprezy można było zobaczyć prezentacje Grupy Rekonstrukcji Militarno – Historycznej.

Na głównej arenie „Dni Żarnowa” – Placu „Targowica” od godz. 17.00 znów było tanecznie i śpiewająco. Aby zadowolić upodobania muzyczne wszystkich uczestników imprezy, niedzielnym popołudniem na żarnowskiej estradzie królowała odmienna stylistyka Jako pierwszy na scenie wystąpił prosto z łódzkiej ziemi obiecanej zespół Delivers, a po nim swoje show zaprezentował wokalista Sebii i zespół Kleiner. Sebii okazał się właściwym saportem przed gwiazdą niedzielnego wieczoru- zespołem Long & Junior. Utwory „Helenka”, „Bo ja tańczyć chcę”, czy choćby „Uśmiechnij się” rozbawiły już i tak roztańczoną publikę. Oczywiście jak przystało na fanatyków dancowego brzmienia bisy w wykonaniu gwiazdy wieczoru były koniecznością. Po nich na scenie próbkę  swoich umiejętności zaprezentował oficjalny Di zespółu Long & Junior – Dj Seba. Na zakończenie niedzielnego wieczoru oraz całych Dni Żarnowa 2008 przed ok. dwutysięczną publicznością wystąpił ulubiony przez większość mieszkańców Gminy zespół Magnetic, dzięki  którym zabawa trwała do północy.