Dzień Kobiet w Klubie Aktywnego Seniora w Żarnowie

Dodano: poniedziałek, 18 marca 2013

Dzień Kobiet to jedno z ciekawszych świąt lubiane i obchodzone nadal przez kobiety. Była to kolejna okazja dla członków Klubu Aktywnego Seniora, działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie, aby spotkać się w znajomym gronie, przekazać życzenia, kwiaty i upominki, wspólnie wypić symboliczną lampkę szampana za zdrowie pań i panów, ponieważ za dwa dni czyli 10 marca i panowie obchodzą swoje święto – Dzień Mężczyzn. W uroczystości uczestniczyły też: władze gminy, przedstawiciel Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opocznie i zaproszeni goście, z którymi Klub aktywnie współpracuje.

W związku z tym, że obecny rok ustanowiono Rokiem Juliana Tuwima, na tę okoliczność zostały wykorzystane wiersze tego poety opiewające piękno i wdzięki kobiet w interpretacji uczniów szkół ponadgimnazjalnych, zaprzyjaźnionych z biblioteką, Karoliny Kupis i Arkadiusza Lenarta z Żarnowa. Następnie odbyła się prezentacja multimedialna mówiąca o urokach kobiet i niedoskonałościach mężczyzn, co wywołało gromki śmiech i oklaski wśród obecnych. Kolejnym punktem programu była prelekcja kierownika Przychodni Medycyny Pracy w Końskich, dr Ewy Ziębakowskiej – Kassyk na temat zdrowego odżywiania i odpowiedniego trybu życia ludzi w wieku senioralnym. Omawiany temat wzbudził ogromne zainteresowanie wśród słuchaczy.

Miłym akcentem były upominki przygotowane i wręczane przez organizatorów. Każda kobieta i każdy mężczyzna z okazji swojego święta otrzymali oprawiony w ramki opis znaczenia swojego imienia z sentencją „Kobieto / mężczyzno, choć tyle masz wad, bez Ciebie cóż wart, cóż wart byłby świat”. Prezentami wszyscy byli mile zaskoczeni. Wszystkim obdarowanym sprawiły one wielką radość. W dowód wdzięczności panowie obdarowali wszystkie kobiety kwiatami i serdecznymi życzeniami. Mile spędzony czas szybko się skończył, ale pozostały pamiątki i piękne wspomnienia.