Dzień Matki u seniorów w Żarnowie

Dodano: piątek, 01 lipca 2011

W dniu 26 maja 2011 r. z okazji Dnia Matki w Domu Kultury w Żarnowie zorganizowano spotkanie wszystkich członków Klubu Aktywnego Seniora. Zaproszono na nie wójta gminy Krzysztofa Nawrockiego i mamy dzieci występujących na scenie.
Program artystyczny z młodzieżą gimnazjalną na tę okoliczność przygotowały panie: Grażyna Szafińska i Joanna Grodzicka ( nauczycielki gimnazjum w Żarnowie). Myślą przewodnią tego spotkania było hasło: „Za to, że jesteś dziękuję mamo”. Prowadząca Urszula Aleksandrowicz powitała gości i krótko przedstawiła historię tego święta. W swoim wystąpieniu podkreśliła jak ważną rolę w życiu każdego z nas odgrywa mama. Nie potrafimy sobie radzić bez niej, gdy jesteśmy jeszcze mali i niezaradni, jak i wtedy, gdy jesteśmy dorośli, ale potrzebujemy Jej wparcia, pomocy w rozwiązywaniu jakże trudnych problemów życiowych. Nie można i nie wolno zapominać o tych jedynych na świecie osobach, które kochają całym sercem i zawsze są niezawodne nawet wówczas, gdy wszyscy nas opuszczą – a są nimi nasze najdroższe i najukochańsze Mamy. Pamiętajmy o Nich i wtedy, kiedy nie ma Ich wśród nas, bo one zawsze będą czuwać nad swoimi pociechami – małymi czy dorosłymi – i upraszać dla nas łaski u Boga.

Mówczyni podkreśliła, iż jako emerytowana nauczycielka języka polskiego ze swoich zbiorów wybrała i zacytowała kilka wierszy pisanych pod Jej kierunkiem przez młodzież na te okoliczność w latach osiemdziesiątych XX w. Słowa tych wierszy poruszyły do łez wiele osób. A oto tytuły niektórych: „Mama to najpiękniejsze słowo świata…”, „Mamo moja droga Ty najukochańsza”, „Jesteś dla mnie skarbem”.

Po tym wystąpieniu młodzież gimnazjalna zaprezentowała swój program. Rozpłakały się nie tylko mamy dzieci występujących na scenie, które w trakcie trwającego występu otrzymały od swoich pociech piękne bukieciki, ale i seniorzy. Łzy, jak groch płynęły z oczu, gdy dzieci dziękowały swoim mamom za trud włożony w wychowanie pod każdym względem. W podziękowaniu Zarząd Klubu wręczył młodym artystom słodkości, z których młodzież bardzo się ucieszyła. Następnie głos zabrał wójt Krzysztof Nawrocki, który wszystkim mamom złożył najserdeczniejsze życzenia. Kilka serdecznych ciepłych słów skierował też pod adresem byłej wychowawczyni, a obecnie Prezes Klubu – Urszuli Aleksandrowicz. Ten bardzo miły i sympatyczny akcent tak wzruszył prowadzącą, że nie mogła wydobyć z siebie głosu, by podziękować panu wójtowi, co też czyni teraz: „Dziękuję, dziękuję. Jest to dla mnie największa radość i nagroda, jaką mogłabym otrzymać, kiedy po latach byli uczniowie tak ciepło wyrażają się o swoim nauczycielu i wychowawcy i to publicznie. Słyszałam już wiele pochlebnych słów pod swoim adresem od wychowanków, ale nie na takim forum. Jest to dla mnie szczególne wyróżnienie zwłaszcza, że zostałam nazwana drugą mamą. Jeszcze raz dziękuję za słowa uznania”.

Po części oficjalnej zaproszeni goście i seniorzy udali się na obiad, podczas którego p. Zofia Otwinowska – opiekunka młodzieży ZSZ w Żarnowie i Urszula Aleksandrowicz wręczyły wszystkim seniorom pamiątkowe pojemniczki na kropelki, by zawsze, kiedy tylko będą z nich korzystać, przypominały im to dzisiejsze spotkanie. W miłej i serdecznej atmosferze czas upływał bardzo szybko. Długo seniorzy będą pamiętać to wzruszające i jednocześnie wspaniałe spotkanie.Gminna Biblioteka Publiczna w Żarnowie