Egzaminy na kartę rowerową i motorowerową

Dodano: piątek, 03 czerwca 2011

Każdego roku w miesiącach wiosennych na terenie wokół żarnowskich szkół pojawiają się funkcjonariusze opoczyńskiej drogówki oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim.Rozstawiane są również barwne elementy miasteczka ruchu drogowego.

 

W dniu 20 maja 2011 roku w Żarnowie po raz kolejny odbył się sprawdzian praktycznej jazdy na rowerze motorowerze, niezbędny do uzyskania karty rowerowej oraz karty motorowerowej. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie dwóch szkół podstawowych, ale również i gimnazjaliści. Wszyscy musieli mieć zaliczoną część teoretyczną egzaminu, którą zdawali w swych macierzystych szkołach.
Podczas egzaminu praktycznego niezbędną wiedzą oraz umiejętnościami wykazało się 45 uczniów z Szkoły Podstawowej im. J. Bartoszewicza w Żarnowie oraz 8 uczniów z Szkoły Podstawowej w Klewie.

 

Kartę motorowerową zdobyło również 34 uczniów z Gimnazjum im. 25 pułku piechoty AK w Żarnowie. Wszystkich uczniów egzaminowali m.in. st. sierż. Krzysztof Walczyk i koordynator ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego WORD w Piotrkowie Trybunalskim – Michał Franas.
Organizatorem sprawdzianu oraz opiekunem uczniów był Krzysztof Wesołowski.