Kolejny sukces recytatorski Karoliny Kupis

Dodano: piątek, 03 czerwca 2011

19 maja 2011 roku w Miejskim Domu Kultury w Opocznie odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Zrozumieć Miłosza”. Rok 2011 jest Rokiem Czesława Miłosza (1911-2004), dlatego też organizatorzy pragnęli uczcić setny jubileusz jego urodzin w szczególny sposób – poprzez organizację konkursów recytatorskich w całym kraju., we wszystkich województwach. Hasłem przewodnim konkursu były słowa: „Zrozumieć Miłosza”, tj. zrozumieć współcześnie jego twórczość, ale i skomplikowany los oraz tragiczne uwarunkowania, w jakich przyszło mu żyć.

 

Opoczyński konkurs oceniała komisja w składzie: przewodnicząca Agata Andrzejewska – teatrolog i instruktor MDK, Anna Przygodzka, polonistka i wielokrotna laureatka konkursów recytatorskich oraz Wojciech Turek, muzyk i instruktor MDK. We współzawodnictwie wzięło udział 23 uczestników.
Miło nam poinformować, iż w kategorii szkół gimnazjalnych III miejsce zdobyła Karolina Kupis z Gimnazjum im. 25 pułku piechoty AK w Żarnowie. Naszą reprezentantkę wyprzedzili Robert Ciszewski z Gimnazjum w Radziechowicach Drugich oraz Barbara Radzikowska z MDK w Ozorkowie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszymi okazali się Katarzyna Ciszewska (Łódź), Agnieszka Bagińska (Ozorków) i Karol Zagdański (Opoczno).

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, a laureaci – nagrody pieniężne, książkowe oraz dyplomy ufundowane przez MDK w Opocznie. Serdecznie gratulujemy naszej utalentowanej gimnazjalistce i życzymy dalszych sukcesów w konkursach recytatorskich.