Fotografujemy…

Dodano: poniedziałek, 14 lutego 2011

Już po raz trzeci zorganizowano w Miejskim Domu Kultury w Opocznie konkurs fotograficzny – „3xM – Młodość, Miłość, Marzenia”. Patronat nad konkursem objęli: Miejski Dom Kultury oraz Telewizja Lokalna Opoczno.

Uczennice Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej już po raz drugi brały udział w konkursie. Niezmiernie cieszy fakt, iż to właśnie nasze uczennice w skali całego powiatu znalazły się w tym roku w gronie laureatów. Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy, co stale podkreślał pan Edward Zagdański, który jest „ojcem” i autorem konkursu. Wśród 167 fotografii bezkonkurencyjna okazała się Karolina Kupis z kl IIc Gimnazjum w Żarnowie, która została laureatką pierwszego miejsca. Karolina już po raz drugi w tym konkursie zdobyła pierwszą nagrodę.

Inna uczennica żarnowskiej szkoły, Klaudia Snochowska z kl. IIa – zajęła miejsce trzecie. Swym pomysłowym i jedynym w swoim rodzaju zdjęciem tematu, ujęła nie tylko jury, a także licznie zgromadzoną podczas uroczystości rozdania nagród publiczność. Wyróżnienie za zdjęcie pod tytułem „Miłość” zdobyła Martyna Bernas z kl. IIc.

Pani Edyta Kazimierczyk – nauczycielka języka niemieckiego, a jednocześnie od początku istnienia konkursu – opiekunka uczniów z Gimnazjum w Żarnowie, stwierdziła, że młodzież bardzo chętnie bierze udział w tego rodzaju przedsięwzięciach. Mimo, iż sama pracuje stosunkowo krótko w szkole, to jednak ma już poważne osiągnięcia w pracy z młodzieżą. Wielu jej uczniów zostało laureatami różnorodnych konkursów. Dla Pani Edyty najważniejszym jest to, by młodzi ludzie realizowali w życiu swe pasje. Na koleją edycje konkursu zapraszamy za rok. Nagrodzonym gratulujemy!