KONKURS NA PLASTYKĘ ZDOBNICZO – OBRZĘDOWĄ POWIATU OPOCZYŃSKIEGO

Dodano: poniedziałek, 14 lutego 2011

Powiat Opoczyński wspólnie z Muzeum Regionalnym, Miejskim Domem Kultury w Opocznie i Ośrodkiem Kultury Gminy i Miasta w Drzewicy już po raz kolejny organizuje KONKURS NA PLASTYKĘ ZDOBNICZO – OBRZĘDOWĄ POWIATU OPOCZYŃSKIEGO. W związku z powyższym zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich twórców ludowych z terenu Gminy Żarnów. Liczymy zwłaszcza na aktywny udział absolwentów żarnowskich szkół, gdzie przez szereg lat działania folklorystyczne były prowadzone przez nauczycieli. Zapraszamy również członków stowarzyszeń, funkcjonujących w gminie.

Przedmiotem konkursu będą:

  • pisanki nawiązujące swym wzornictwem do regionu opoczyńskiego;
  • haftowane: serwetki do koszyczka i chusteczki panieńskie i kawalerskie;
  • figurki baranka wielkanocnego.

Rękodzieło ludowe zyskuje coraz więcej popularności w dzisiejszych czasach a sztuka ludowa naszego regionu odzwierciedla bogactwo tradycji oraz ogromne talenty ludzi żyjących w opoczyńskim. Swoją unikalnością, bogactwem formy oraz niezwykłym pięknem i estetyką wykonania rękodzieło ludowe regionu opoczyńskiego budzi zachwyt przyjezdnych. Zapraszamy wszystkich Państwa dla których sztuka ludowa jest wielką pasją często łączącą wspomnienia, historię a przede wszystkim region zamieszkania do wzięcia udziału w organizowanym przez Powiat Opoczyński konkursie. Prace należy składać do dnia 24 marca 2011 r. w Muzeum Regionalnym w Opocznie, gdzie nastąpi podsumowanie konkursu 7 kwietnia 2011 r. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody a prace konkursowe będzie można podziwiać na wystawie w Muzeum Regionalnym oraz zakupić na zorganizowanym w dniu podsumowania kiermaszu wielkanocnym.

Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać u p. Moniki Kurzyk (Referat Oświaty Urzędu Gminy w Żarnowie), tel. 44 7577055. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w konkursie…