Harmonogram odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Żarnów w 2021

Dodano: wtorek, 02 lutego 2021

Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych z terenu Gminy Żarnów, opracowany przez PGK sp. z o.o. w Opocznie we współpracy z Gminą Żarnów.

Gmina Żarnów jest nadal została podzielona na trzy rejony, z których wywożone są odpady przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Opocznie.


Rejon I to miejscowości: Miedzna Murowana, Straszowa Wola, Nadole, Topolice, Budków, Trojanowice, Dłużniewice, Zdyszewice i Pilichowice.


Rejon II to miejscowości Adamów, Afryka, Antoniów, Chełsty, Dąbie, Jasion, Klew, Klew – Kolonia, Ławki, Malenie, Marcinków, Młynek, Myślibórz, Nowa Góra, Paszkowice, Ruszenice, Ruszenice – Kolonia, Sielec, Siedlów, Skórkowice, Skumros, Tomaszów, Widuch i Poręba.


Rejon III to miejscowości Malków, Wierzchowisko, Grębenice, Soczówki, Bronów, Niemojowice i Żarnów.


Odpady wielkogabarytowe będą wywożone wraz z odpadami komunalnymi w dniach 29 września 2021 r. (rejon I), 29 września 2021 r. (rejon II) i 30 września 2021 r. (rejon III).

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) funkcjonuje obok oczyszczalni ścieków w Żarnowie (ul. Składowa) w określonych terminach. Odbiór odpadów z PSZOK-u odbywać się będzie od kwietnia do października 2021 roku, jeden raz w miesiącu – również w wyznaczonych terminach.

Dojazd w rejon oczyszczalni ścieków i PSZOK-u (przy ul. Składowej, za cmentarzem cholerycznym) jest chroniony szlabanem, bowiem często dochodziło do łamania obowiązującego prawa i nielegalnego wywożenia różnorodnych odpadów (w tym m.in. remontowo – budowlanych i sanitarnych) na plac, należący do gminy. Teren jest monitorowany.

Odbiór odpadów komunalnych z punktów umieszczonych przy budynkach użyteczności publicznej odbywa się w dniu wywozu, zaplanowanym dla poszczególnego rejonu Gminy Żarnów.

kliknij, aby powiększyć…