Inwestycje `2019. Przebudowa drogi na Osiedlu Bartoszewicza w Żarnowie

Dodano: wtorek, 07 stycznia 2020

Z wielką radością informujemy, iż w ostatnim czasie, począwszy od sierpnia do listopada 2019 roku, na terenie Gminy Żarnów odbywał się odbiór aż sześciu dróg (siedem ulic). Swojego zadowolenia nie kryją zapewne mieszkańcy posesji ulokowanych przy świeżo oddanych drogach o nowych nawierzchniach bitumicznych. Inwestycje dotyczące infrastruktury drogowej stanowią zawsze jeden z najważniejszych priorytetów w Gminie Żarnów, dlatego tym bardziej cieszymy się z pozytywnie zakończonych zadań.

Jedną z oddanych do użytku inwestycji drogowych jest zadanie „Przebudowa drogi w miejscowości Żarnów / Osiedle Bartoszewicza nr ew. działek 7, 257/7, 261/1”, które obejmowało odcinek drogi o łącznej długości 105,00 m. Ten stosunkowo krótki odcinek drogi jest jednocześnie niezmiernie ważnym zadaniem inwestycyjnym, bo łączy Osiedle Bartoszewicza z ul. Wolności i centrum Żarnowa. Tuż obok znajduje się miejsce rekreacji mieszkańców – stale urządzany i poprawiany własnym sumptem niewielki park „Falbanów – Stawiska(z funkcjonalną altanką i alejkami spacerowymi), którego nazwa jest zwyczajowa i wiąże się z historycznym charakterem tego ciekawego miejsca nad rzeczką Scepą (z dorzecza Wąglanki), przepływającą przez Żarnów. Istotnym elementem nowej drogi jest przepust nad tym żarnowskim ciekiem wodnym. Budowa tej drogi cieszy nie tylko okolicznych właścicieli posesji, ale wszystkich mieszkańców Żarnowa.

W zakres inwestycji wchodziły roboty drogowe: przygotowawcze, wykonanie podbudowy i nawierzchni bitumicznej, oznakowanie i urządzenia BRD. Wykonawcą tej inwestycji był Zakład Budowlano – Drogowy „DUKT” Sp. z o.o., Spółka Komandytowa z miasta Włoszczowa (woj. świętokrzyskie). Odbiór inwestycji drogowej odbył się 20 sierpnia 2019 r., w obecności Komisji powołanej Zarządzeniem Wójta Gminy Żarnów nr  61/2019. Koszt zadania to 32 394,19 zł. Prace budowlane wykonane zostały do dnia 7 sierpnia 2019 r. w oparciu o umowę Nr 272.13.2019 z dnia 8 lipca 2019 r

Modernizacja tej drogi przyczyniła się niewątpliwie do zwiększenia komfortu, a przede wszystkim bezpieczeństwa podróżnych. Przebudowa wszelkiej infrastruktury drogowej zaowocuje z całą pewnością stworzeniem warunków sprzyjających rozwojowi gospodarczemu i zwiększeniu atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej regionu.

kliknij, aby powiększyć…