Inwestycje `2019. Wykonanie oświetlenia ulicznego na ul. Słonecznej w Miedznej Murowanej

Dodano: wtorek, 14 stycznia 2020

W dniu 1 lipca 2019 r. Gmina Żarnów zawarła Umowę Nr 33/I/2019 z Firmą ELPROEN Paweł Jaworski z Tomaszówka w celu wykonania budowy oświetlenia ulicznego na ul. Słonecznej w Miedznej Murowanej. Tym samym spełniły się marzenia mieszkańców tej ulicy, znajdującej się w północnej części wsi (tuż przy granicy z gminą Białaczów). Od kilku lat trwały prace koncepcyjne i projektowe. W 2019 roku inwestycja wreszcie została wykonana.

Prace związane z realizacją tego zadania inwestycyjnego, polegały na montażu i stawianiu słupów linii napowietrznej, kopaniu rowów dla kabli, montażu tzw. uzimów, przewodów izolowanych linii napowietrznej, montażu opraw oświetlenia zewnętrznego, układaniu kabli, wykonaniu badań i pomiarów. Całość inwestycji to kwota 41,4 tys. zł. W dniu 3 września 2019 r. nastąpił ostateczny odbiór robót, a obecni przy nim byli pracownicy UG w Żarnowie, inspektor nadzoru oraz przedstawiciel wykonawcy.

Realizacja inwestycji na ul. Słonecznej przyczyniła się do znacznej poprawy oświetlenia w Miedznej Murowanej, a co za tym idzie wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

kliknij, aby powiększyć…