Konkurs „O Złote Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. Bartoszewicza w Żarnowie”

Dodano: sobota, 02 czerwca 2012

Już po raz czwarty mistrzowie ortografii ruszyli do boju „O Złote Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. J. Bartoszewicza w Żarnowie”.

Tę cenną nagrodę uczniowie ze szkół podstawowych z gminy Żarnów i Paradyż mogli zdobyć, uczestnicząc w czwartej już edycji Konkursu Ortograficznego organizowanego przez dyrektor SP w Żarnowie – Marię Grzybowską oraz nauczycielki języka polskiego – Monikę Pisiałek i Wiolettę Wijaczkę.

 

Do rywalizacji przystąpiło 13 uczestników ze SP w Wójcinie, SP w Sokołowie, SP w Klewie oraz SP w Żarnowie. Pisząc dyktando, uczniowie udowodnili, że ortografia nie jest ich piętą Achillesową. Wszyscy wykazali się znakomitą znajomością zasad polskiej ortografii i interpunkcji. Niepokonany okazał się Mateusz Kubiszewski ze SP w Żarnowie, który zajął I miejsce i otrzymał główną nagrodę. Na miejscu II znalazł się Piotr Duperas – uczeń SP w Wójcinie, a miejsce III zajęła również uczennica SP w Żarnowie – Aleksandra Nowak. Na wyróżnienie zasłużyły dwie uczestniczki: Wiktoria Papiernik ze SP w Wójcinie i Dominika Ciszek ze SP w Żarnowie. Zwycięzcy oraz pozostali uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.