Krzyże Zasługi dla zasłużonych turystek z Oddziału PTTK w Żarnowie

Dodano: wtorek, 06 grudnia 2022

Z wielką przyjemnością i ogromną radością informujemy, iż podczas XX Walnego Zjazdu Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego w Warszawie, w dniu 3 grudnia 2022 roku sześcioro działaczy z całej Polski zostało wyróżnionych Krzyżami Zasługi.

Wśród tej grupy znalazły się również aż trzy osoby z Oddziału PTTK w Żarnowie, powszechnie znanego w środowisku turystycznym naszego kraju. Prestiżowe odznaczenia nadane przez Prezydenta RP, wręczył wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut – Mostowy, a otrzymali je: Grażyna Szafińska – Złoty Krzyż Zasługi oraz Tatiana Kosylak i Magdalena Szołowska – Brązowe Krzyże Zasługi. Wszystkie Panie od wielu lat słyną z wielkiego zaangażowania, propagują nie tylko turystykę, krajoznawstwo, regionalizm, ale i szeroko pojętą działalność kulturalno – oświatową i mają wielkie zasługi w naszym rodzimym środowisku, szczególnie wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Jako nauczycielki są u nas powszechnie znane i niezmiernie za swoją intensywną pracę szanowane. Bardzo serdecznie gratulujemy wyróżnionym Paniom tak prestiżowym odznaczeniem państwowym…

Krzyże Zasług dla turystek PTTK w Żarnowie

Na załączonej fotografii od lewej: Tatiana Kosylak, Magdalena Szołowska, wiceminister Andrzej Gut – Mostowy, Grażyna Szafińska oraz Jerzy Kapłon – prezes Zarządu Głównego PTTK.

Logo PTTK