Młodzież z Żarnowa z wizytą w Sejmie RP

Dodano: poniedziałek, 12 grudnia 2011

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie w dniu 1 grudnia 2011 roku udali się na wycieczkę do Warszawy. Głównym punktem programu była wizyta w Sejmie RP, podczas której zwiedzono między innymi salę obrad, kaplicę sejmową i inne ważne miejsca. Przewodnikiem żarnowskiej grupy był poseł Robert Telus. Pokazał on młodzieży wszystkie ważne miejsca w tym gmachu, m.in. skrzynki poselskie, do których trafiają wszystkie listy. Robert Telus w bardzo przystępny sposób opowiedział o pracy polskich parlamentarzystów – posłów i senatorów, a każdy z uczestników wycieczki otrzymał gazetę poselską.

Przemieszczając się dość szybkim krokiem, aby nie przeszkadzać fotoreporterom i dziennikarzom, których było bardzo wielu, uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć znanych polityków, między innymi: Leszka Millera, Marka Borowskiego, Janusza Palikota, a z naszego regionu – Artura Ostrowskiego. Młodzież niespodziewanie spotkała się również z przechodzącą marszałek Sejmu Ewą Kopacz, pierwszą kobietą na tak ważnym stanowisku w państwie polskim. Pani Marszałek, zaintrygowana obecnością żarnowian, poświęciła im kilka chwil, pytała m.in. o miejscowość, skąd uczniowie przybyli, życzyła wielu miłych wrażeń z pobytu w Parlamencie i zgodziła się na wspólną fotografię.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili również Pałac Kultury i Nauki, gdzie udali się na 30 piętro najszybszą windą w Polsce. Niestety gęsta mgła na takiej wysokości ograniczyła pole widzenia i niewiele można było zobaczyć – będzie powód, aby tam wrócić. Później wszyscy udali się do kina 5D Extreme, w którym mieli obejrzeli i przeżywali znakomite filmy, nagrane w najnowszej technologii. Tylko w kinie 5D widz może wcielić się w rolę bohatera filmu i na własnej skórze poczuć, czym jest przeprawa pontonem przez wezbraną rzekę, dotknąć zimnych fal oceanu, poczuć zapach prehistorycznych gadów czy przeżyć prawdziwą zamieć śnieżną w czerwcowy wieczór. Oprócz walorów rozrywkowych, kino 5D Extreme spełnia również funkcje edukacyjne. Uczniowie podzieleni na grupy obejrzeli filmy: „Chłopiec-rakieta”, „Podróż do wnętrza Ziemi”, „Przygoda w kopalni” i „Kot i duch”.

Wycieczkę ogólnie wszyscy uznali za bardzo udaną. Uznali zgodnie, iż chętnie chcieliby brać udział w częściej w takich wyjazdach. Młodzież Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie serdecznie dziękuje Robertowi Telusowi za możliwość zwiedzenia Sejmu, za ciepłe przyjęcie oraz poświęcony czas.

 

Źródło: www.zszzarnow.republika.pl