Młodzieżowa Rada Gminy w Żarnowie znów rozpoczęła swoją działalność…

Dodano: niedziela, 09 listopada 2014

W 2013 roku uchwałą Rady Gminy, powołano Młodzieżową Radę Gminy w Żarnowie. To jedyna tego typu inicjatywa w powiecie opoczyńskim i jedna z nielicznych w Polsce. Z uwagi na specyfikę pracy szkół, uznano, iż powinna ona mieć jednoroczną kadencję. W minionym roku młodzi radni spotkali się kilkukrotnie na sesjach zorganizowano dla nich kilka wycieczek, w tym do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Muzeum Powstania Warszawskiego. Krótki opis pracy Młodzieżowej Rady Gminy w Żarnowie zamieszczony został w nr 19 gminnego pisma „NICOLAUS” (na str. 17).

W dniu 3 listopada 2014 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Żarnowie odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Żarnów. Podczas sesji Wójt Gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki oraz Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Gawryś wręczyli akty nominacji na radnego przewodniczącym klas V-VI szkół podstawowych oraz klas I – III gimnazjalnych. Opiekunami z ramienia szkół MRG są nauczyciele: Barbara Gołąb ze Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie, Małgorzata Ostalec ze Szkoły Podstawowej w Klewie oraz Ewa Pacyniak z Gimnazjum im. 25 pułku piechoty AK w Żarnowie.

Skład Młodzieżowej Rady Gminy w Żarnowie w roku szkolnym 2014/2015 jest następujący:

 1. Marta Kaczmarek – kl. V, SP Klew;
 2. Karolina Jęcek – kl. VI, SP Klew;
 3. Ilona Mijas – kl. VI „a” , SP Żarnów;
 4. Łukasz Dolot – kl. VI „b”, SP Żarnów;
 5. Marta Krzywkowska – kl. V „a”, SP Żarnów;
 6. Julia Rozesłańska – kl. V „b”, SP Żarnów;
 7. Wiktoria Fornal – kl. I „a”, Gimnazjum;
 8. Dominika Karpińska – kl. I „b”, Gimnazjum;
 9. Wiktor Gutowski, kl. I „c”, Gimnazjum;
 10. Rafał Kmiecik, kl. II „a”, Gimnazjum;
 11. Aleksandra Malkowska, kl. II „b”, Gimnazjum;
 12. Agnieszka Kazuła, kl. II „c”, Gimnazjum;
 13. Erwin Miśkiewicz, kl. III „a”, Gimnazjum;
 14. Natalia Brzozowicz, kl. III „b”, Gimnazjum;
 15. Julia Goszcz, kl. III „b”, Gimnazjum;
 16. Patrycja Twardowska, kl. III „a”, Gimnazjum.

Podczas sesji, w tajnym głosowaniu dokonano wyboru przewodniczącego Młodzieżowej Rady Gminy w Żarnowie, którym został Erwin Miśkiewicz, uczeń klasy III „a” Gimnazjum im. 25 pułku piechoty AK. Jego zastępczynią wybrano Natalię Brzozowicz. Po zakończeniu obrad wójt zapoznał młodych radnych z funkcjonowaniem Urzędu Gminy w Żarnowie. Uczniowie poznali specyfikę pracy wszystkich urzędników, odwiedzili wszystkie pomieszczenia w urzędzie, Gminnej Bibliotece Publicznej i GOPS-ie, zadając szereg pytań, dotyczących codziennej pracy gminnego samorządu.

Kliknij, aby, powiększyć…