Piknik z orkiestrą

Dodano: czwartek, 15 lipca 2010

Od kwietnia powstaje przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie orkiestra dęta w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich. Dzieci i młodzież ćwiczą intensywnie pod batutą kapelmistrza Piotra Kopańskiego. Aby uatrakcyjnić pracę orkiestry zaplanowane są dodatkowe spotkania. Ostatnio zorganizowano piknik pod hasłem „Wakacje z orkiestrą”, na który zaproszono dzieci wraz z rodzicami na boisko sportowe w Pilichowicach. W spotkaniu wzięli udział wszyscy, którzy w sposób bezpośredni mają kontakt w działalności orkiestry. Była wójt Maria Morawska oraz jej zastępca Rafał Kozak, koordynator Ewa Borończyk i panie, które opiekują się dziećmi w czasie ich spotkań, a także kierownik i przewodnik planowanych wycieczek do Krasnobrodu w lipcu i Zakopanego we wrześniu . Przy ognisku i pieczonych kiełbaskach omówiono szczegółowy plan pracy orkiestry w okresie wakacyjnym. Rodzice dowiedzieli się, jakie są oczekiwania wobec ich pociech i co w zamian oferuje organizator.
Dzieci spędzały czas na grach zabawach, natomiast dorośli po omówieniu ważnych spraw organizacyjnych poddali się wspomnieniom z lat młodości.

Na zakończenie uczestnikom spotkania wręczono pamiątkowe kubki i inne praktyczne upominki. To spotkanie wzbogaciło wiedzę zarówno rodziców, jak i organizatorów na temat zalet i problemów prowadzenia Gminnej Orkiestry Dętej. Zaplanowano kolejne tego typu spotkania w sierpniu.