Wyjazd na „Wakacje z Afryką”

Dodano: czwartek, 15 lipca 2010

Gmina Żarnów realizując program integracji społecznej finansowany ze środków Banku Światowego w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich zleciła Stowarzyszeniu Polska Sahara , organizację wakacyjnego wypoczynku dla dzieci w wieku od 10 do 16 lat. Trzydzieścioro z nich wyjechało 15 lipca na 10 – cio dniowe wczasy na Pustyni Błędowskiej w Małopolsce.

Na program „Wakacje z Afryką”, która ma również za swój cel promocję miejscowości Afryka w Gminie Żarnów składa się nieodpłatny wyjazd w okresie od 15 do 24 lipca w rejon Pustyni Błędowskiej w powiecie olkuskim. Młodzież będzie aktywnie uczestniczyć w zajęciach o tematyce afrykańskiej i ekologicznej, warsztatach artystycznych, wycieczkach krajoznawczych oraz zajęciach rekreacyjnych i sportowych.

Projekt zakończy międzykulturowy, integracyjny festyn „Afryka bliska i daleka” zaplanowany na 25 lipca na terenie gminy Żarnów – przy Szkole Podstawowej w Klewie, w programie którego zaprezentowane zostaną m.in. efekty 10–dniowego obcowania z tematyką afrykańską i ekologiczną młodych uczestników wyjazdu do Małopolski, a także degustacje potraw afrykańskich, pokaz mody afrykańskiej i tańca afrodance, wystawa fotografii pt. „Sahara”