Seniorzy z Żarnowa zwycięzcami Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wójta Gminy Żarnów

Dodano: czwartek, 26 lipca 2012

Tradycyjnie, jak każdego roku, zorganizowano w Naszej Gminie Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Żarnów. Tegoroczne zawody zorganizowano tuż po zakończeniu Euro 2012. W dwie kolejne upalne niedziele – 8 i 15 lipca na boisku przy Gimnazjum im. 25 pp Armii Krajowej odbywała się kolejna edycja tego turnieju. Do pasjonujących zawodów przystąpiły następujące drużyny piłkarskie: Sielec, Pilichowice – seniorzy, Pilichowice – juniorzy, Skórkowice, Żarnów – seniorzy, Żarnów – juniorzy, Trojanowice, Miedzna Murowana i Topolice.

Tegoroczna edycja turnieju piłkarskiego należała do najbardziej wyrównanych na przestrzeni ostatnich lat. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rozegrano spotkania systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały drużyny seniorów z Żarnowa, Sielca, seniorów z Pilichowic i Skórkowic. W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzyły się drużyny Żarnowa i Skórkowic. Spotkanie było ciekawym pojedynkiem. Do przerwy Żarnów prowadził 1:0. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze dwie bramki i mecz zakończył się rezultatem 3:0. W drugim pojedynku półfinałowym spotkały się zespoły Sielca i Pilichowic. Do przerwy utrzymywał się wynik 3:1. Zaskoczeni takim obrotem meczu piłkarze Pilichowic ruszyli do odrabiania strat i po zmianie stron do siatki rywala trafili dwa razy. Ostatecznie w regulaminowym czasie gry padł remis 3:3. Dogrywka nie wyłoniła zwycięzcy i o awansie do finału zdecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się zawodnicy Sielca.

W meczu o trzecie miejsce zagrały drużyny Skórkowic oraz Pilichowic. Od początku przewagę osiągnęli zawodnicy Skórkowic prowadząc do przerwy 2:1. Pomimo kilku dobrych sytuacji piłkarzom z Pilichowic nie udało się doprowadzić do wyrównania. W finale spotkały się drużyny z poprzedniego roku – Żarnów oraz Sielec. Spotkanie należało do bardzo wyrównanych. Obydwie drużyny stworzyły dobre sytuacje do zdobycia bramki, jednak regulaminowy czas gry oraz dogrywka nie wyłoniły zwycięzcy, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W rzutach karnych wygrali żarnowianie 3:1 i drugi raz z rzędu zostali mistrzami Gminy Żarnów. Zawody prowadził Łukasz Chmal, natomiast za organizację i przebieg turnieju odpowiedzialny był Konrad Zwierzyński. Puchary, dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Żarnowie wręczyli Wójt Gminy Żarnów Krzysztof Nawrocki i wiceprezes KS Kasztelan Żarnów Waldemar Nowakowski. Wójt na zakończenie podziękował wszystkim zawodnikom, a także licznie przybyłym kibicom za udział w Turnieju Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Żarnów oraz zaprosił na Piłkarski Puchar Lata w Skórkowicach, który odbędzie się 29 lipca 2012 roku.

Wyniki Pucharu Wójta Gminy Żarnów:

Grupa I
1. Żarnów 10 pkt

2. Sielec 8 pkt

3. Junior Żarnów 7 pkt
4. Miedzna Murowana 3 pkt
5. Topolice 0 pkt

Wyniki:

Sielec 1-1 Junior Żarnów
Żarnów 2-0 Topolice

Sielec 3-1 Topolice
Miedzna Murowana 0-1 Żarnów
Żarnów 1-0 Junior Żarnów
Miedzna Murowana 1-3 Sielec
Żarnów 0-0 Sielec
Miedzna Murowana 0-3 Junior Żarnów
Junior Żarnów 4-0 Topolice
Miedzna Murowana 2-1 Topolice

Grupa II
1. Pilichowice 9 pkt

2. Skórkowice 6 pkt
3. Trojanowice 3 pkt
4. Junior Pilichowice 0 pkt

Wyniki:

Pilichowice 3-0 Junior Pilichowice

Trojanowice 0-2 Skórkowice

Pilichowice 2-0 Skórkowice

Junior Pilichowice 0-2 Trojanowice
Junior Pilichowice 0-1 Skórkowice
Pilichowice 1-0 Trojanowice

Półfinały:

Żarnów 3-0 Skórkowice

Sielec 3-3 k 3:2 Pilichowice

Mecz o 3 miejsce:

Skórkowice 2:1 Pilichowice

Finał:

Żarnów 0:0 k 3:1 Sielec

Składy zwycięskich drużyn:

Żarnów: Mateusz Fornal, Michał Fornal, Łukasz Brzozowicz, Paweł Aleksandrowicz, Mateusz Stańczyk, Michał Zieliński, Tomasz Manikowski, Konrad Zwierzyński, Paweł Świderski i Michał Lasota.

Sielec: Maciej Szeląg, Rafał Jurek, Rafał Moskalczyk, Michał Szczepański, Adam Bociek, Michał Bubis, Wojciech Antos, Rafał Głuszek, Tomasz Antos i Tomasz Górski.

Skórkowice: Paweł Piwiński, Patryk Szymanek, Kamil Sekulski, Adam Franczak, Rafał Puszka, Marcin Jaroń, Krystian Jaworski, Cyprian Jaworski, Michał Gajewski, Piotr Piwiński, Przemysław Sipa i Grzegorz Bojarzyn.