Spotkanie Wójta Gminy Żarnów i kierownictwa Urzędu Gminy z sołtysami

Dodano: piątek, 01 kwietnia 2022

W ostatnim czasie w Domu Kultury w Żarnowie odbyło się robocze spotkanie Wójta Gminy Żarnów i kierownictwa Urzędu Gminy z sołtysami. Z powodu trwającej od kilkunastu miesięcy pandemii koronawirusa i zagrożeń z tym związanych, sołtysi i przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy (tak, jak w innych samorządach) nie uczestniczyli w sesjach Rady Gminy, dlatego spotkanie miało charakter informacyjny i było bardzo potrzebne.

Po projekcji filmu promocyjnego o Gminie Żarnów, omówione zostały ważne tematy związane z aktualną sytuacją społeczno – gospodarczą w Polsce i regionie (pandemia koronawirusa, pomoc dla Ukrainy, organizacja koncertu charytatywnego) oraz bieżącą działalnością Naszej Gminy. Zaprezentowane zostały również informacje dotyczące zrealizowanych, trwających i planowanych inwestycji, robót komunalnych, finansów, ochrony środowiska, poboru podatków i opłat lokalnych, opłat za wywóz śmieci, opieki społecznej, prowadzenia banku żywności w Żarnowie (nowa lokalizacja przy ul. Wiatrakowej), realizacji funduszy sołeckich i innych.

W spotkaniu uczestniczyli również radni Rady Gminy Żarnów – przewodniczący Sławomir Błażejewski i zastępca przewodniczącego Grażyna Bucewka. Obecni byli także przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy, a także członkowie Gminnej Rady Pożytku Publicznego – Marzena Michałowska – Kowalik, Hubert Szulc, Monika Kurzyk i Bogusław Bugała, którzy zachęcali uczestników do uczestnictwa w koncercie charytatywnym na rzecz uchodźców z Ukrainy, który odbył się w małej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Juliana Bartoszewicza w Żarnowie.

Kliknij, aby powiększyć…
Spotkanie z sołtysami Spotkanie z sołtysami Spotkanie z sołtysami Spotkanie z sołtysami Spotkanie z sołtysami Spotkanie z sołtysamiMapa Gminy Żarnów