Szkoła Podstawowa w Żarnowie powitała wiosnę…

Dodano: niedziela, 03 kwietnia 2011

Z pewnością nie ma w Polsce szkoły, w której pominięto by obchodzenie pierwszego dnia wiosny. W Szkole Podstawowej w Żarnowie również świętowano ten dzień w sposób niezwykły. I choć od dawien – dawna dzień 21 marca kojarzył się wszystkim uczniom z wagarami, to w żarnowskiej szkole od paru lat jest jednak inaczej. Nikt nie myśli nawet o wagarach, gdyż w tym dniu jest w szkole bardzo wesoło i zabawnie.
W tradycyjny sposób zima została pożegnana przez uczniów oddziałów zerowych, którzy podczas porannego spaceru zatopili wykonaną w szkole Marzannę.
Pozostali uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie – jak co roku – rozpoczął się Europejski Dzień Wiosny. W związku z trwającym właśnie Rokiem Odkrywania Talentów, tym razem rozpoczęto od prezentacji zdolności recytatorskich, muzycznych, plastycznych oraz tanecznych uzdolnionych uczniów. Okazało się, iż w szkole jest mnóstwo utalentowanych dzieci.   Swoimi zdolnościami popisali się między innymi: Dominika Karpińska, Wiktoria Korecka, Karolina Kania, Tomasz Białecki, Natalia Gawryś, Aleksandra Szczepocka, Krzysztof Głuszek, Julia Grzybowska, Marta Baranowska, Aleksandra Mika, Marta Krzywkowska, Kamil Salamaga, a także zespoły taneczne z klasy IIIc, IVb oraz Vc. Prace plastyczne uczniów można było obejrzeć na wystawie zorganizowanej w sali gimnastycznej.
Kolejnym punktem Europejskiego Dnia Wiosny było przedstawienie, w którym wystąpili aktorzy z klas piątych. Uczniowie mogli „podszlifować” zasady savoir vivre’u,  wzorując się na dobrych przykładach zaczerpniętych ze zwyczajów  krajów europejskich.
Podsumowaniem dnia był wystrzałowy pokaz mody Wiosna 2011 przygotowany przez projektantów z klasy VIa.
Podczas Europejskiego Dnia Wiosny został także podsumowany konkurs na najpiękniejsze wiosenne nakrycie głowy i Konkurs Wiedzy o UE. Organizatorkami bardzo udanego przedsięwzięcia w dniu 21 marca 2011 r. były nauczycielki Izabela Jakubowska, Aneta Jałosińska-Madej oraz Małgorzata Kubiszewska.
I.J.