Trzy razy NIE w Gimnazjum w Żarnowie – nie, piję, nie palę, nie biorę…

Dodano: sobota, 19 listopada 2011

18 listopada 2011 roku w Gimnazjum im. 25 pułku piechoty Armii Krajowej w Żarnowie odbył się apel profilaktyczny. Hasłem przewodnim apelu były słowa: „Trzy razy NIE – nie, piję, nie palę, nie biorę”.

Młodzi ludzie w dzisiejszym świecie na wiele pytań wciąż szukają odpowiedzi, najczęściej jednak problem pojawia się przed podjęciem konkretnych decyzji, dotyczących każdej sfery życia codziennego.

W dzisiejszych czasach trzeba pomagać młodym ludziom w rozeznaniu ich drogi i podejmowaniu słusznych decyzji, choć czasem nie jest to łatwe.

Z tej inicjatywy odbył się apel profilaktyczny zatytułowany „Rozmowy w toku”. Bohaterami tego przedstawienia były dzieci z rodzin, w których decydującą rolę odgrywa alkohol, rodzin, w których młodzi ludzie spotykają się z przemocą i agresją.

W rolę aktorów wcielili się: jako Ewa Drzyzga – Karolina Ruszkiewicz, jako psychologowie: Izabela Zięba, Ewelina Wolska i Karolina Kowalczyk, a jako nauczycielka – Monika Dorofiejew. Role dzieci powierzono Justynie Brzozowicz, Aleksandrze Szczepockiej, Karolinie Kani, Kamili Brzeskiej, Pawłowi Aleksandrowiczowi, Markowi Borończykowi oraz Kacprowi Królowi.

 

Trzeba przyznać, że uczniowie ci wykazali się dużym talentem aktorskim. Zagrali swoje role z oddaniem, w bardzo naturalny sposób przedstawiając swych bohaterów. Uczniowie Gimnazjum mieli także okazję posłuchać piosenek w wykonaniu Patrycji Goryczy, Joanny Salamagi oraz Mateusza Jędrasika. Takie utwory jak: „Wracam do domu” Justyny Steczkowskiej, „Tears In Heaven” Erica Claptona oraz „Zapal świeczkę” Dżemu poruszyły z pewnością niejedno serce. Na gitarze zagrali Mateusz Jędrasik oraz Maciej Stępień.
Podsumowując przedstawienie Karolina Kowalczyk przybliżyła szkolnej społeczności biografie dwóch sławnych osób – Amy Winehouse i Ryszarda Riedla. Życiorysy tych ludzi, o wielkiej i bogatej osobowości, a przy tym niezwykle uzdolnionych, twórczych i inspirujących, sławnych postaci, których uzależnienie i alkoholizm doprowadziły do ruiny psychicznej i zdrowotnej, ściągnęły do dna, wyzbyły się marzeń, a w rezultacie pozbawiły tego, co najcenniejsze – życia.
Apel szkolny zorganizowały nauczycielki Agnieszka Róg oraz Barbara Jadwiga Kania.

Edyta Kazimierczyk