Uczniowie ZSZ w Żarnowie na XVIII Międzynarodowych Targach Turystycznych„Na Styku Kultur”

Dodano: sobota, 10 marca 2012

24 lutego 2012 r. uczniowie z Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie wzięli udział w XVIII Międzynarodowych Targach Turystycznych „Na Styku Kultur”, które odbyły się wnowym Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym w Łodzi. Żarnowska młodzież wraz z opiekunami uczestniczyła w uroczystości otwarcia i poświęcenia nowej hali oraz w otwarciu targów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali ekspozycje różnych firm, stowarzyszeń, regionów turystycznych i biur podróży, ale także gmin i powiatów, zbierając foldery promocyjne i ulotki.Podczas targów zaprezentowało się ponad 180 wystawców z Polski i zagranicy, promując atrakcyjne walory turystyczne swoich regionów – ich historię, kulturę, obyczaje. Wśród wystawców zagranicznych byli  m.in. wystawcy z Czech, Rosji, Niemiec, Ukrainy i Węgier.Warto podkreślić, iż w targach już od wielu lat uczestniczy ekologiczna pasieki Państwa Brzozowiczów z Tomaszowa k. Żarnowa.

 

 

 

Rozmowy prowadzone z przedstawicielami na stoiskach promocyjnych okazały się niezwykle owocne. Uczniowie otrzymali – oprócz ogólnie dostępnych materiałów –również te znacznie cenniejsze w postaci map turystycznych czy kalendarzy. Wszyscy mają nadzieję, że w przyszłym roku również wezmą udział w tej imprezie turystycznej.

 

Udział w targach był doskonałą okazją do zapoznania się z tradycją, kulturą, przyrodą, zwyczajami i kulinariami różnych regionów Polski i świata oraz sprzyjały wymianie doświadczeń z zakresu turystyki i promocji regionów.