Wielki sukces uczennic żarnowskiego Zespołu Szkół Zawodowych w III Międzyszkolnym Konkursie Fryzjerskim

Dodano: niedziela, 30 listopada 2014

W dniu 28 listopada 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich odbył się III Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski o Puchar Dyrektora ZSP nr 2. Hasło przewodnie turnieju brzmiało „My Słowianki – współczesna fryzura i makijaż”. Do konkursu stanęły uczennice fryzjerstwa z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych, m.in. z Końskich, Żarnowa, Kielc, Opoczna, Tomaszowa Mazowieckiego i Suchedniowa. Honorowy Patronat nad konkursem objął Starosta Konecki Bogdan Soboń.

Za cele konkursu organizatorzy  wybrali: wyłonienie młodych, obiecujących fryzjerów, zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności zawodowych, zachęcanie uczniów do systematycznej nauki i pogłębiania wiedzy, zaszczepienie w młodzieży zasad zdrowej rywalizacji oraz promowanie idei konkursu, jako środka umożliwiającego uzewnętrznienie własnego potencjału. Do jury zaproszeni zostali: przedstawiciele: Starostwa Powiatowego w Końskich, branży fryzjerskiej, Ochotniczego Hufca Pracy w Końskich, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Końskich oraz fotograf. Z każdej ze szkół wg zasad regulaminu w konkursie mogło wystąpić po dwóch zawodników. Fryzury na słowiańską nutę wykonane zostały przez zawodników  na modelkach.

Pierwsze nagroda przypadła uczennicy z Tomaszowa Mazowieckiego. Paulina Gutowska, uczennica II klasy w zawodzie fryzjer z Zespołu Szkół Zawodowych w Żarnowie „wyczesała” drugie miejsce. Jej modelką była Dominika Bernacka. Oprócz Pauliny z żarnowskiej  placówki swoją słowiańską fryzurę czesała też Izabela Szczegielniak z klasy drugiej ZSZ. Młode adeptki fryzjerstwa do zawodów przygotowała ich nauczycielka i mistrzyni – Zofia Otwinowska z Żarnowa. Warto dodać, że w minionym roku na tymże konkursie uczennica pani Zofii zajęła pierwszą lokatę, a dwa lata temu kolejna uczennica osiągnęła drugie miejsce. Trzecia nagroda w obecnej edycji konkursu została u gospodarzy ZSP nr 2 w Końskich.

Uczennice w ciągu 60 minut czesały swoją współczesną wersję fryzury słowiańskiej, a jurorzy oceniali prace pod względem: kreatywności, estetyki wykonania, harmonii stylistycznej fryzury oraz nowoczesności zastosowanych rozwiązań. Punktowane były również makijaż i strój. Po części warsztatowej konkursu w sali gimnastycznej w ZSP nr 2 odbyła się gala finałowa, na której swój występ miały panie z zespołu „Korniczanka” z Kornicy koło Końskich. Po podliczeniu punktów nastąpiło uroczyste wręczenie pucharów i nagród, po czym swój czas mieli fotoreporterzy. Na koniec dyrektor ZSP nr 2 w Końskich Jan Rybiński  podziękował wszystkim i wyraził nadzieję na koleją edycję tego konkursu.

Gratulujemy sukcesu utalentowanym uczennicom ZSZ w Żarnowie…

Kliknij, aby powiększyć…