Ważna wiadomość dla mieszkańców! Przyjmujemy zgłoszenia na zakup węgla kamiennego dla mieszkańców Gminy Żarnów

Dodano: piątek, 21 października 2022

Uwaga! Obecnie wnioski o zakup preferencyjny węgla składne osobiście przyjmowane są w biurze podawczym – przy wejściu do Urzędu Gminy.


Drodzy Mieszkańcy! Wójt Gminy Żarnów informuje, że samorząd gminny pozytywnie zareagował na apel premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicieli Rządu RP i podjął decyzję o pośrednictwie w sprzedaży węgla kamiennego dla mieszkańców Naszej Gminy. Do akcji przywozu, sprzedaży i dystrybucji węgla planujemy zaangażować podmiot gospodarczy, specjalizujący się w sprzedaży węgla, od lat funkcjonujący w Naszej Gminie.

W związku z uchwaloną przez Sejm ustawą, na mocy której gminy mogą prowadzić sprzedaż węgla, Wójt Gminy Żarnów zwraca się z prośbą do mieszkańców Gminy Żarnów o zgłaszanie zapotrzebowania na węgiel kamienny na najbliższy sezon grzewczy (na druku, znajdującym się poniżej – do pobrania). Pozwoli to do wstępnego ustalenia liczby gospodarstw domowych, zainteresowanych preferencyjnym zakupem i odpowiednio zaplanować działania w zakresie dystrybucji węgla na terenie Naszej Gminy.

Do zakupu preferencyjnego (w cenie maksymalnie 2000 zł za tonę) uprawnieni  będą właściciele tych gospodarstw, którym przysługuje dodatek węglowy lub w deklaracji CEEB jako główne źródło ciepła wskazali paliwo stałe (węgiel).

Informacje dotyczące potrzeb w zakresie ilości węgla kamiennego (z podaniem adresu gospodarstwa domowego) można zgłaszać w Urzędzie Gminy w Żarnów osobiście (w biurze podawczym, znajdującym się przy wejściu), telefonicznie pod nr (44) 75 77 055 lub e-mailem na adres: sekretariat@zarnow.eu

Z uwagi na dużą ilość osób w podeszłym wieku (w tym samotnych i niepełnosprawnych), którzy mogą mieć problemy z dotarciem do Urzędu Gminy, Wójt Gminy Żarnów poprosił sołtysów wszystkich sołectw w Gminie Żarnów o pomoc w przyjmowaniu zgłoszeń od mieszkańców sołectw i przekazywaniu im informacji, dotyczących zakupu węgla kamiennego dla mieszkańców Naszej Gminy.

W załączeniu – wniosek o zakup preferencyjny węgla KLIKNIJ TUTAJ – wersja DOCX.

Kliknij, aby powiększyć…
Mapa Gminy Żarnów